WingMakers Blog

Články a komentáře od Jamese a přátel

Tato sekce na WingMakers.com je zaměřena na články od Jamese a možná v budoucnosti, přátel Jamese. Tyto články budou přidávány pravidelně, registrovaní uživatelé se mohou přihlásit a napsat komentář k článkům. Vaše komentáře a příspěvky jsou vítány a podporovány.

blog na wingmakers.com


Mýtus o vzestupu

blog myth bannerimg

Původ vzestupu a karmy

blog rightimg1Původ je nejasný a vždy starobylý

V new age komunitě je vzestup populární slovo, používané k popisu mnoha různých zážitků a procesů. Já budu pro účely tohoto článku definovat vzestup v co nejširší míře - s nadějí, že to obsáhne většinu pohledů.

Ve svém jádru je vzestup poznáním, že jsme více než jen fyzické tělo a že naše vědomí je mnohavrstvý vnímatel, který je odlišný od těla a který může vzestoupit do nefyzických dimenzí. Tento vzestup není nutně posmrtná zkušenost nebo proces, ale může začít, kdykoliv je jedinec probuzen nebo aktivován.

Moudrost chování

behavioral wisdom graphic1

Sociální a emoční inteligence

bw graphic sideVy, kteří jste četli díla Tvůrců Křídel a Lyricusu, víte, že je v nich vykreslen rozdíl mezi poznáním mysli, pocházejícím ze sociální inteligence a vhledu srdce, pocházejícím z emoční inteligence. To jsou jedinečná prostředí, ze kterých můžete pracovat a vyjadřovat se.

Mysl přijímá podněty o tom, jak svět funguje. To se někdy nazývá sociální programování nebo podmínění. Mysl shromažďuje své programy z různých zdrojů - některé jsou jasné a zřetelné, jako třeba škola a rodina; některé méně patrné, jako genetické náchylnosti nebo mediální programování.

Poznej sebe

Know Thyself header

Temet Nosce!

(Latinské rčení Delphského chrámu: Poznej sebe)

blog right image10Tato fráze je obvykle psána s vykřičníkem, který ukazuje, že jde o příkaz, jako by poznej sebe bylo jednoduché prohlášení a jakmile ho přijmeš, poznáš se. Je to starobylá moudrost pocházející z mysterijních škol daleko před Platónem, než ten ji začal používat jako téma ve svých písemnostech.

Co to znamená? Co je sebe?

To je otázka, která se vznáší nad tímto filozofickým výrokem jako fata morgána. Každý chápe, co znamená něco poznávat. Prostě to zažíváš, vidíš, interaguješ s tím a následkem toho máš o tom poznání.

Sebe… to je o trochu těžší upřesnit. To se týká nepolapitelného vědomí - té části tebe, která je spojená s něčím větším, než co vůbec tvá představivost dokáže vykouzlit.

Představivost: Dalekohled vědomí

blog replacement imageÚloha představivosti a proč je nevyužitá

blog right image6Ve světě naprosté oddělenosti a rozčarování může být velmi těžkým úkolem si představit, jak my, lidská rasa, bychom někdy mohli být sjednoceni díky vyjadřování lásky jako našeho primárního chování. Láska vyjadřuje sama sebe v postoji jednoty a rovnosti a vidí všechen život jako nekonečné bytí, bez ohledu na to, jak je zahaleno do pojmů osobnosti a lidského pláště.

Nicméně my jsme programováni, abychom spěchali ke vzteku nebo obrannému postoji kdykoliv něco nebo někdo ohrožuje, zmenšuje nebo překáží naší vůli nebo našemu pocitu bezpečí. Ve světě ustavičného dohledu, zmenšujících se svobod a tlaku sekularismu není snadné odmítnout naše programování.