Hakomi komnaty 1 a 2

Music-Hakomi-Chambers-1-2 03  Music-Hakomi-Chambers-1-2 05

Projekt Hakomi

Hudba komnat 1 a 2 z projektu Hakomi je téměř hodinovou cestou do hudební krajiny, která spojuje rytmické vokály a instrumentálky do magických kompozic. Jedná se o exotické, mimozemské zvuky, jež pocházejí z velmi dokonalé palety zvuků, vzorů a nálad. Skvělé vokály jsou zdobeny hlubokým harmonickým bručením, poutavými melodiemi a fascinující šíří světových perkusí.

Hakomi je slovo z jazyka Hopi, jehož překlad znamená: “Kde se nalézáš ve vztahu k ostatním říším.” Toto CD od Tvůrců Křídel je opravdu pozoruhodné svou plynulou kompozicí, která prezentuje pozoruhodně široký záběr instrumentů a bezeslovných vokálů, které jsou mistrovsky smíchány do vyjádření nevysvětlitelného.

Toto je první publikace materiálů z druhé lokality Tvůrců Křídel, která byla objevena poblíž města Cusco v Peru. Následuje po publikování čtyř CD, která tvoří lokalitu Starobylý šíp, jež byla objevena v Severním Novém Mexiku. Více informací o této nové lokalitě je možno nalézt ve čtvrtém rozhovoru s Nerudou.

Hudba z komor jedna a dvě je obsažena na tomto disku. Každá z nich je rozsáhlou a neodolatelnou kompozicí s ohromným množstvím mocných melodických průchodů připomínajících projekt Starobylý šíp, ale také kompozičně dobývají nová území.

Přítomnost Navigátora Celistvosti je lidskému nástroji neviditelná a z velké části není dostatečně cítěna, aby způsobila chování duše. Vyšší stezky mysli si ji představují, uchvacují ji jako vítr semeno a tyto obrazy pak můžou být přeloženy emocím a tělu prostřednictvím hudby živěji než jakoukoliv jinou uměleckou formou.

-Překlad z Hakomi komnaty 1