The Weather Composer: Rise of the Mahdi

Books-graphic 6Skladatel počasí: Vzkříšení Mahdi 

Napsal James Mahu

Skladatel počasí je fiktivní novela z budoucího času země, kdy se přihodí globální událost jménem Sunrot. Sunrot je událost, která ukazuje, jak přespříliš aktivní slunce vytváří devastující následky pro pozemskou populaci. Příběh se odehrává dvanáct let poté, co se Sunrot přihodí. Líčí, jak malý chlapec z kmene Baluchianů ve východním Iránu je identifikován jako majitel velmi zvláštní inteligence.

Vůdcové země chtějí zrekonstruovat technologie, které měli před Sunrotem a mají zvláštní školy, kam posílají nejlepší studenty. Studenti dělají do těchto zvláštních škol zkoušky a tento Baluchianský chlapec jménem Terran Kahn je jejich systémem identifikován, že má IQ, které se vymyká jejich tabulkám. Vůdcové ho chtějí a posílají tým, který ho má vyzvednout z Mashhadu v Iránu. Problém je v tom, že jeho kmen, ze kterého chlapec pochází, věří, že je Mahdi.

Je prorokováno, že Mahdi je tím, kdo sjednotí všechna náboženství do Islámu. Vznikne velký konflikt mezi kmenem Baluchianů a novým světovým vedením, když soupeří o to, kdo bude tohoto chlapce vlastnit. Mezitím má Terran svou vlastní vizi a tou je zabránit dalšímu Sunrotu. Chce získat schopnost komponovat počasí tak, aby mohl řídit jeho důsledky pro případ, kdyby se přihodil další Sunrot, aby mohlo být zajištěno zásobování jídlem.

Konfikt v tomto příběhu se týká toho, kdo bude kontrolovat tuto neuvěřitelnou inteligenci jednoho z miliardy, kterou Terran vlastní a pro jaký účel bude tato inteligence použita. Terran ví, že potřebuje mít přístup k nejlepším učitelům planety a tak chce opustit svůj kmen a být vyučován. Nepřeje si být Mahdi, nicméně otázkou zůstává, jestli si může vybrat?